Regionální soutěž E 2023-24  4.kolo DDM

chess-03-2

      3. prosince 2023

TJ Sokol Voznice, z.s. – Šachový Klub Příbram DDM
0 : 5

Naši mladíci doslova rozmetali šachisty z TJ Sokol Voznice.
Takhle to viděl Karel Štufka:

Soupeř přizpůsobil sestavu tak, že pouze na 1. šachovnici nastoupili dospělí a na zbývajících šachovnicích nastoupila mládež.

Zápas se nám velice povedl a měl následující průběh:

Na 4. šachovnici nastoupil Antonín Panuška. Partie byla vyrovnaná, ale soupeřka ve střední hře ztratila pěšce. Antonín vyměnil všechny figury a přešel do pěšcové koncovky, kterou vyhrál.
Vedeme 1-0.

Na 5. šachovnici nastoupil Matěj Ječmínek, který postupně získal pěšce pak k tomu figuru, partii převedl do koncovky, kterou vyhrál.
Vedeme 2-0.

Na 3. šachovnici nastoupil Šimon Bárta, černými brzy vyrovnal hru. Ve střední hře získal pěšce a partii převedl do koncovky stejnobarevných střelců, kterou vyhrál. V zápase tímto vítězíme.
Vedeme 3-0.

Na 2. šachovnici nastoupil Adam Budoš, který ve střední hře ztratil figuru za dva pěšce. Soupeř však udělal v průběhu hry hrubou chybu a Adam získal celou věž. Koncovku dovedl do vítězného konce, kdy se soupeř vzdal tah před matem.
Vedeme 4-0.

Na 1. šachovnici jsem nastoupil já proti Danielovi Červenkovi. Zvolil jsem Pircovu obranu. Soupeř si v zahájení vytvořil pěšcové centrum, které se mi podařilo rozbít a převzít aktivitu. Soupeř zahrál nepřesně, tak jsem vyměnil postupně jezdce, dámu a věž a přešel do věžové koncovky, kde jsem získal pěšce, pak druhého a nakonec třetího. Soupeř v již prohrané pozici zahrál nepřesně a ztrácel věž, proto se vzdal.
Vítězíme 5-0

Karel Štufka