Regionální soutěž “D”  2022-23  8.kolo

RS-D-7.kolo-17

5. února 2023

 ŠK Příbram Baník E – ŠK Příbram DDM

 4 : 1

V neděli 5. února se konalo “derby” příbramských družstev v rámci regionální soutěže D. Zápas byl o to zajímavější, že (až na výjimky na obou stranách) družstvo ŠK Příbram DDM tvoří mladé naděje našeho klubu, zatímco tým ŠK Příbram Baník E sestává z ostřílených matadorů 64 polí. V místnosti vládla již před zahájením zápasu dobrá nálada, ale současně bylo téměř hmatatelené očekávání urputného boje na obou stranách.

RS-D-8-kolo-2

Jako první dospěla ke konci bitva na druhé šachovnici, kde se utkali kapitáni obou mužstev. Oba soupeři se za šachovnicí střetli již mnohokrát, takže bylo zajímavé sledovat, jak se zápas vyvine. Tentokráte zvítězil Jirka nad Karlem – 1:0.

Na třetí šachovnici proti sobě zasedli nejstarší a nejmladší hráč v místnosti. Šimon bohužel v zahájení ztratil pěšce. Soupeř tuto výhodu později ještě zlepšil, získal figuru a protože v dalším průběhu partie nechyboval, partie skončila výhrou Vladimíra – 2:0.

RS-D-8-kolo-6

Na čtvrté šachovnici bohužel Milan v zahájení přišel o figuru. Tato situace jej však nevyvedla z míry a bojoval dál. Vzápětí potrápil soupeře hrozbou “chycení” dámy. To však se nestalo, došlo k výměně dam, situace se ve střední hře poněkud “zklidnila”. Bez figury pak bylo obtížné průběh partie zvrátit a černý nakonec zvítězil. Milan nicméně ukázal, že je bojovník a bez boje se nevzdává. 3:0.

RS-D-8-kolo-12

Jako předposlední skončila bitva na páté šachovnici. Jakub bojoval urputně. Naneštěstí ztratil v zahájení pěšce a v průběhu střední hry ještě figuru. Mirek hru dotáhl do úspěšného konce a navýšil vedení na 4:0.

Jako poslední dobojovali Milan s Matějem na první šachovnici. Nebylo to jejich první vzájemné utkání. Bohužel, Milan tentokrát proti Matějovi nenašel ten správný recept. Ve střední hře Milan přišel o pěšce a soupeř přesnou hrou postupně pozici ještě vylepšoval. Svým vítězstvím Matěj vybojoval bod pro ŠK Baník DDM. Konečný výsledek zápasu: 4:1.

RS-D-8-kolo-5