Regionální přebor D 2023-24 5.kolo-C-éčko

chess-table-darker-mood-51

      7. ledna 2024

 

 

 

  ŠK Pravonín – Šachový klub Dubno C
6,5 : 1,5

Již úvod k tomuto zápasu byl obtížný.
Po odmítnutí několika hráčů jsme nakonec jeli jen v sedmi. Navíc poměrně složitě jsme zajišťovali svoz jednotlivých účastníků. Díky obtížným povětrnostním podmínkám jsme nakonec dorazili o 35 minut později. Soupeře jsme včas informovali o zdržení a tak se vše obešlo bez problémů a zápas začal jen s tímto zpožděním.
Naše sestava: 1/Pelikán T. 2/Prachař J. 3/Beneš K. 4/Brotánek T. 5/Sasyn S. 6/ Flíček V. 7/ Budoš A. Již od začátku jsme tedy prohrávali 1:0.
Na všech šachovnicích se bojovalo těsně, jen na první šachovnici Tomáš Pelikán svého soupeře zaskočil a rychle získal výraznou výhodu. Postupně se ale situace horšila na dalších šachovnicích.
Nejdříve prohrál Vojta Flíček, pak Standa Sasyn.
Tomáš Pelikán dovedl svou partii do úspěšného konce a korigoval na 3:1.
Pak ale ztratil partii Tomáš Brotánek a bylo to 4:1.
Na 2. šachovnici Pepík Prachař podnikl nebezpečný útok a nebezpečně na svého soupeře dotíral. Soupeř však dokázal odolat, získal materiál a zvítezil. Prohrávali jsme 5:1.
To už jsme vzdorovali jen ve dvou.
Adam nakonec svou partii také prohrál a za stavu 6:1 jsme dohrávali poslední partii.

 

Viděl jsem, že vidina lepšího individuálního výsledku je nevelká, ale vzdát jsem nechtěl a soupeř při rozdílu ELA viditelně nic jiného než výhru brát nechtěl.
A tak jsme hráli koncovku s věží a střelcem na mé straně a věží a jezdcem na straně soupeře při výhodě pěšce pro soupeře.
Hned na začátku koncovky jsem neuhlídal dalšího pěšce a po té jsem ztratil i střelce po hrubé chybě. Zde jsem byl již blízko vzdání, ale ještě jsem se rozhodl vzhledem k možnosti kompenzace ziskem pěšců pokračovat. Zde zřejmě soupeř udělal slabší tahy v přesvědčení že výhra jej už nemine. Situace se ale vyvinula jinak než předpokládal. Za postouplého pěšce musel dát jezdce a partie skončila remizou.

 

Na naší drtivé porážce to však již nic podstatného změnit nemohlo.
6,5 : 1,5 pro Pravonín.
I přes porážku děkuji všem zúčastněným hráčům za zodpovědný výkon. Tomáši Pelikánovi k výhře.

Karel Beneš