Krajský přebor 2023-24 8.kolo

chess-table-darker-mood-51

     18. února 2024

Caissa Roztoky A – Šachový Klub Dubno A 
3 : 5

 

Roztoky A – Dubno A 3:5
V zápase jsme měli převahu a podařilo se nám získat tolik potřebné tři body.
Na osmé šachovnici nastoupil bílými Karel Štufka. Necítil se při partii dobře a dal si za úkol nepouštět se do žádných komplikací a remizovat. Partie se dostala do vyrovnané koncovky a soupeř sám remízu nabídl. Karel přijal.
Na páté desce se bránil černými Jarda Trmal soupeři, kterého znal již od mladých let. Bílý měl o trochu lepší pozici, ale dopustil se chyby, Jarda toho využil a vyhrál!
Můj soupeř na čtvrté šachovnici hrál černými a neorientoval se dobře v zahájení. Získal jsem jasnou poziční převahu. V závěrečné zápletce byl soupeř v časové tísni a nenašel správné pokračování.
Tah před matem se pak musel vzdát. Vedli jsme 2,5:0,5.
Na první desce hrál černými Petr Stluka. V patrii vznikla divoká nepřehledná pozice, kterou měl pravděpodobně Petrův mladý soupeř prostudovánu v domácí přípravě. Přestože bílý asi nezvolil nejsilnější pokračování, podařilo se mu nakonec dotáhnout partii k vítězství.
Na třetí šachovnici měl černé Martin Zeman a chtěl svou soupeřku překvapit ostrou aktivní hrou. Ta se ale zaskočit nedala, sama má v oblibě ostré pozice. Nakonec bílá partii vyhrála. Vyrovnáno 2,5:2,5.
Na druhé desce měl bílé Franta Stluka a ze zahájení vyšel s materiální a poziční převahou. Správně odmítl remízu a získal další materiál. Pak ale zaváhal a musel ještě bojovat o výhru v koncovce. Koncovku nakonec vyhrál a opět jsme vedli.
Na šesté desce měl bílé Milan Petras a po zahájení měl lepší hru a pěšce navíc. Partie pak přešla do koncovky, ve které se černý ještě dlouho bránil. Pak ale usoudil, že koncovku již neudrží, a partii vzdal.
Na sedmé šachovnici měl černé náš host Luboš Ursta, který v této sezóně nastoupil poprvé. V zahájení udělal neopatrný tah, ale soupeř svou příležitost nevyužil. Pak už bylo vše v pořádku, hry se vyrovnaly a nakonec vznikla zcela remízová koncovka. Tato nejdelší partie skončila nerozhodně a celkově jsme v Roztokách vyhráli 5:3!
Jirka Hlaváček