Krajský přebor 2023-24 6.kolo

chess-table-darker-mood-51

     21. ledna 2024

Šachklub města Dobrovice A – Šachový Klub Dubno A  
3 : 5

 

Dubno A zvítězilo v Dobrovici 5:3!
Naši soupeři byli společně s družstvem Českého Brodu v čele tabulky s 13 body. Přesto se nám podařilo u nich vyhrát a připsat si tolik potřebné tři body (nyní máme 8 bodů a jsme pátí).
Tentokrát skončila první moje partie. Zahrál jsem černými neobvyklé zahájení, soupeř reagoval správně a pozice se mi nelíbila. Nabídl jsem (po schválení) remízu, soupeř si nebyl jist, spotřeboval hodně času, tak raději přijal.
Martin Zeman měl bílými převahu ve vývinu figur, obětoval jezdce za odhalení černého krále a útokem pak rychle vyhrál. Vedli jsme 1,5:0,5! Pak se dlouho bojovalo.
Jarda Trmal stál bílými lépe a rozhodl se pro odvážnou oběť figury. Soupeř se nedokázal ubránit a Jarda sérií pěkných tahů přesvědčivě zvítězil!
Michal Bodický hrál černými na první šachovnici divokou variantu zahájení a měl iniciativu. Soupeř se ale dobře bránil a v koncovce vyrovnal hry. Remíza, vedeme 3:1.
Matěj Hrubý měl na osmé desce bílé a po podivném soupeřově zahájení stál lépe. Pak získal i materiální převahu a v koncovce krásně vyhrál, když nedal soupeři žádnou šanci. Za zmínku stojí, že soupeřem byl dosud nejúspěšnější hráč Dobrovice. Vedeme již 4:1!
Na druhé šachovnici měl bílé Petr Stluka. Získal v zahájení materiální převahu, ale černý měl náhradu v aktivitě figur. Nebylo to lehké, ale Petr převedl hru do vyhrané koncovky a dotáhl partii k vítězství! Tím byl zápas rozhodnut, vedli jsme 5:1 a soupeři mohli už jen snižovat!
Vláďa Mareš stál černými hůře a útok na krále odvrátil jen za cenu materiálu. Pak vznikla koncovka, kterou ještě Vláďa dlouho hrál, ale prohru odvrátit nemohl.
Franta Stluka hrál černými na třetí desce. Při přechodu do koncovky neměl vyměnit bělopolného střelce, zbyl mu černopolný, proti kterému jezdec soupeře jasně dominoval. Koncovka se již nedala zachránit. Soupeři snížili, ale vyhráli jsme celkově 5:3!
Za čtrnáct dnů hrajeme doma s Bakovem nad Jizerou, který se vyšvihl do čela tabulky se 14 body.
Jirka Hlaváček