Krajský přebor 2023-24 5.kolo

K-P-2023-24-5. kolo-1

     7. ledna 2024

Šachový Klub Dubno A – ŠK Český Brod A
3,5 : 4,5

 

Dubno A – Český Brod A 3,5:4,5 KP 5.kolo 7. 1. 2024
Postavili jsme sedm hráčů základní sestavy s úspěšným Martinem Štufkou na osmé desce, s cílem porazit vedoucí celek soutěže. Chtěli jsme obstát na prvních šachovnicích a přehrát soupeře na zadních šachovnicích.
Ukázalo se, že jsme se přepočítali, soupeři vzali utkání vážně, nastoupili také v silné sestavě a právě na zadních deskách byli úspěšní…
Nejprve se Franta Stluka na třetí šachovnici pustil ostře do svého soupeře, ten sice odolával, ale nakonec přece chyboval a Franta zajistil naše vedení.
Martin Štufka na osmé šachovnici zaútočil černými na bílého krále, ale pozapomněl na bezpečnost svého krále. Jeho mnohem starší soupeř toho využil k vyrovnání stavu zápasu.
V partii Martina Zemana na čtvrté desce se v zahájení po ostré přestřelce hry vyrovnaly a partie s Lukášem Passerem (vloni za nás hostoval) skončila nerozhodně.
Jarda Trmal začal bílými na sedmé šachovnici nenápadně, ale pak převedl hru do lepší koncovky, kterou přesvědčivě vyhrál. Opět vedeme o bod.
Já jsem rozehrál na šesté šachovnici ostrou a velmi náročnou variantu, ale měl jsem uvážit, že jsem o čtyřicet let starší než soupeř. Protivník podal spolehlivý výkon, na který jsem v závěru partie už nestačil. Vyrovnáno.
Na páté šachovnici hrál soupeř Pepy Šimečka aktivně a zatlačil jeho bílé figury do defenzívy. Horší věžovou koncovku pak Pepa neudržel a už jsme o bod prohrávali.
Na první desce nastoupil Michal Bodický s úkolem udržet na uzdě nebezpečného Martina Horáka, hlavní hvězdu našich soupeřů. Michal obstál a remizoval, když se soupeř nedokázal vyhnout věčnému šachu.
Nejdramatičtější partie se hrála na druhé šachovnici. Petr Stluka se černými úspěšně bránil, až to soupeř s aktivní hrou přehnal. Petr útok odrazil a měl v  koncovce dva pěšce navíc. Bílý pokračoval v aktivitě za každou cenu, až zapletl svého krále do matové sítě. Nakonec se mu to ale vyplatilo, unikl a koncovku pak remizoval. Naši soupeři se velmi radovali – 3,5:4,5 pro hosty.