Krajský přebor 2023-24 3.kolo

chess-table-darker-mood-51

     26. listopadu 2023

TJ Auto Škoda Mladá Boleslav A – Šachový Klub Dubno A

4 : 4

 

Ve třetím kole jsme hráli s vytrvalými a houževnatými bojovníky z Auto Škody M.B.
Začátek zápasu se nám nepovedl. Martin Zeman zahrál neopatrné 15…e5, tím umožnil střelci na b3 zcela ochromit černou obranu a bílý vyhrál útokem na krále. Franta Stluka se pustil bílými do ostrého útoku, ale v jednu chvíli zaváhal, soupeř se ubránil a byli jsme rádi za remízu.
Filip Čermák ve své premiéře v soutěži předvedl solidní poziční výkon. Ale i v této partii se černý ubránil a remizoval.
Vláďa Mareš získal černými výhodu a pěšce navíc. Také zde se podařilo bílému porážku odvrátit a zase remizovat.
Já jsem vyvíjel bílými na černé postavení poziční tlak. Soupeř se dlouho dobře bránil, ale před časovou kontrolou udělal několik rychlých tahů a jeho obrana se úplně zhroutila. Stav zápasu se vyrovnal.
Na první desce vyrovnal Petr Stluka hry a postupně přebíral černými iniciativu – tak jak to u Petra můžeme často vidět. Nakonec Petr přeměnil iniciativu v rozhodující výhodu a vyhrál. Vedli jsme o bod.
Jarda Trmal se pokoušel černými o aktivní hru, ale soupeř hrál dobře a tak i tato bojovná partie skončila remízou.
Milan Petras získal bílými po chybě soupeře čistou kvalitu navíc. Pak ale připustil nebezpečnou protihru černého. Znovu mu pak svitla naděje v koncovce pomocí 53. Vg5 se ziskem důležitého pěšce h5 a s případným pokusem o hru na výhru. Milan zahrál ale nešťastné Vg6+, pustil černého krále dopředu do útoku a pěšce mu ponechal. Černý pak už své pěšce prosadil a vyhrál.
Partie si můžete přehrát na stránce: sachy.unas.cz, kde je na ně odkaz.
Zápas skončil 4:4, to je pro nás zklamáním. Zajímavou okolností je, že pět ze šesti zápasů skončilo také 4:4, tedy i naši konkurenti body ztratili. Budeme bojovat dál!
Jirka Hlaváček