Krajský přebor 2023-24 10.kolo

chess-table-darker-mood-51

     24. března 2024

Sokol Kolín A – Šachový Klub Dubno A
4,5 : 3,5

 

Kolin A – Dubno A 4,5:3,

Obě družstva měla před zápasem stejně bodů a malou jiskřičku naděje na postup do 2. ligy ze třetího místa v tabulce. K tomu by musela vyhrát poslední dva zápasy a první tři družstva by musela zaváhat. Pro naše družstvo tato jiskřička definitivně zhasla, pro Kolín ještě doutná…
Za Kolín sice nenastoupil na první šachovnici GM Miloš Jirovský, ale i tak předvedlo jeho družstvo svou sílu.
Po „přátelské“ remíze IM Pavla Jirovského a Petra Stluky na první šachovnici (oba hráči se dobře znají), zazářil na osmé desce Martin Štufka, který svého soupeře zničil matovým útokem, a vedli jsme!
Krátce na to nabídl soupeř Jardy Trmala a také můj soupeř ve vyrovnaných pozicích remízu. Považovali jsme to za taktický tah soupeřů a oba jsme odmítli. V mojí partii se mi ale nepodařilo najít plán, jak pozici dále zesilovat a raději jsem po několika tazích na remízu přistoupil.
Vláďa Mareš na šesté šachovnici obětoval pěšce za aktivní hru. Jeho protivník se ale černými dobře bránil a pěšce navíc udržel. I zde jsme pocítili sílu Kolínských a museli být spokojeni s remízou.
Na sedmé desce se bránil černými Matěj Hrubý. Soupeř Matěje překvapil neobvyklým tahem v zahájení a udržel poziční výhodu. Tu dokázal zvětšit v rozhodující útok a stav zápasu se vyrovnal na 2,5: 2,5.
Na druhé šachovnici hrál bílými František Stluka a po noční směně nebyl v dobré formě. Po zahájení se dopustil chyby, ztratil pěšce a zůstala mu navíc špatná pozice. Jaroslav Trmal na čtvrté šachovnici odmítl remízu a pokoušel se bílými získat nějakou výhodu, ale jeho soupeř hrál dobře a měl stále vyrovnané šance.
Za této situace nabídl Milan Petras své soupeřce remízu (byl bych raději, kdyby hrál na výhru, ale nepřemlouval jsem ho). Ta vstala, šla prohlédnout zbylé partie a k našemu velkému překvapení remízu odmítla! Zakrátko Franta Stluka svou partii vzdal a Jarda Trmal remizoval. Teď dostal Milan zase nabídku remízy od soupeřky. Samozřejmě odmítl a bojoval ještě dlouho o výsledek 4:4 (ten by ale družstvu k postupu stejně nepomohl). Nakonec partie remízou skončila a prohráli jsme celkově 4,5: 3,5, nutno říci, že zaslouženě.
Jirka Hlaváček