Krajský přebor 2023-24 1.kolo

chess-table-darker-mood-51

      29. října 2023

V neděli 29. října 2023 se uskutečnilo 1. kolo soutěže družstev Krajského přeboru, ve které letos bojuje naše družstvo Šachový klub Dubno A. V prvním kole se naši matadoři utkali s týmem ŠS Kostelec nad Černými lesy A.

Zdravím všechny hráče!

V 1. kole KP jsme se utkali s družstvem Kostelce nad Černými lesy. Kostelec nastoupil v silné sestavě, s jakou před dvěma lety vybojoval druhé místo v KP a postup do 2. ligy. Věděli jsme, že nás čeká těžký zápas, ale začátek se nám dobře vydařil.

Na osmé desce hrál bílými Martin Štufka, pustil se do útoku na královském křídle a soupeř se musel před matem vzdát! Skvělý výkon našeho nejmladšího hráče, velká gratulace!

Milan Petras na šesté šachovnici odmítl nabízenou remízu a také zaútočil na černého krále. Po závěrečné kombinaci se černý vzdal a vedli jsme už 2:0. Zároveň chci Milanovi poděkovat za informace o průběhu zápasu, byl jsem totiž zaneprázdněn vlastní hrou a zdaleka ne vše jsem viděl.

Na sedmé desce měl Vláďa Mareš skvělou pozici, blízkou výhře, ale soupeř se překvapivými tahy ubránil a snížil na 2:1.

Na první šachovnici se bránil černými Franta Stluka, neměl to lehké, ale vybojoval cennou remízu.

Na druhé desce bojoval Martin Zeman, měl silného soupeře, který ho přehrál a vyrovnal stav zápasu na 2,5:2,5.

Na třetí šachovnici se pustil bílý do do zběsilého útoku, bez ohledu na materální ztráty. Pepa Šimeček útoky odrazil a zůstala mu drtivá materiální převaha. Bílý ještě pokračoval, ale prohře zabránit nemohl. Vedli jsme 3,5:2,5.

Na páté desce se bránil černými Jarda Trmal Jaroslavu Janáčkovi, který hostoval loni v našem družstvu. Jarda Trmal postupně soupeře přehrál a v koncovce dokázal zvítězit! Tím upravil na 4,5:2,5 v náš prospěch a zajistil rozhodující vedení.

Na čtvrté šachovnici jsem hrál se soupeřem, kterého dobře znám už mnoho let. Soupeř se dopustil chyby, po které se dostal do velmi špatné pozice. Pak se ale úporně a vynalézavě bránil, až jsme oba spotřebovali téměř všechen čas. Nakonec to byla remíza a naše celkové vítězství 5:3!

Jirka Hlaváček