2. liga “A” 2022-23

         6. kolo

2-liga-A-6-kolo-7

8. ledna 2023

 

ŠK Příbram-Dubno – ŠK Líně „B“

3,5 : 4,5

 

Líně B jsou plné silných plzeňských hráčů a patří k favoritům soutěže.
Přesto jsme s nimi sehráli vyrovnaný dramatický zápas a prohráli jen těsně 3,5:4,5.
Soupeř Jardy Trmala černými rychle vyrovnal hry a nabídl remízu. Jarda přijal.
Můj soupeř se pustil bílými do útoku, ale nedocenil sílu střelce g7. Stálo ho to pěšce, a když jsem získaného pěšce uhájil, nechal soupeř udeřit střelce g7 podruhé. Ztratil kvalitu i jakoukoliv možnost aktivní hry. Bílý se vzdal.
V té době již Josef Šimeček černými přehrál svého zkušeného soupeře a stál jasně na výhru! Bílý se nechtěl s prohrou smířit, ale neměl v pozici nic. Mohl vzdání jen oddalovat, povedeme o dva body!
Pak se ale ukázala síla našich soupeřů.
Frantu Stluku protivník černými přehrál a Franta musel prohranou koncovku vzdát.
Michal Bodický na první šachovnici stál vyrovnaně, ale v osudném okamžiku, kdy mohl získat výhodu, zahrál chybně a dostal se do horší koncovky. Soupeř pak výhodu uplatnil k výhře.
Jaroslav Janáček černými vyrovnal hry, ale měl vyměnit věže a spokojit se s remízou. To se nestalo, soupeřka pronikla věží do černé pozice, získala pěšce a koncovku vyhrála.
Petr Stluka se bránil černými IM Michálkovi. Bílý se snažil o zisk výhody, ale pozice byla složitá a Petr vybojoval cennou remízu.
Prohrávali jsme o bod a tak se musel Martin Zeman snažit o výhru. Začala hrát roli únava po dlouhém boji ve složité pozici a nedostatek času u obou soupeřů. Kolem partie se nakupil shluk přihlížejících hráčů, kteří tiše fandili. Když se v závěru dopustil Martinův soupeř chyby, chtělo se nám fandit nahlas! Bohužel Martin chybu nepotrestal a soupeř vynutil remízu.
Celkově jsme těsně prohráli, ale znovu se ukázalo, že můžeme svou bojovností ohrozit a porazit každého!